راهنمای خرید کولر گازی

محمدرضا خدادادیان چهارشنبه 7 مهر 1400 - 08:58
راهنمای خرید کولر گازی
در این روزها که افراد زیادی قصد خرید کولر گازی دارند با طیف گسترده ای از مدل ها و برندها مواجه می شوند و این سوال دذهن آن ها نقش می بندد که کولر گازی خوب چی بخرم؟ کدام کولر گازی بهتر است؟ چه مارک کولر گازی بخریم؟

انواع کولر گازی

کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت یا دو تیکه، به دو قسمت تقسیم می‌شود: یک قسمت برای داخل اتاق و دیگری خارج از آن که موتور یا کمپرسور آن است و در محیطی دورتر از محل نصب پنل با حداقل صدا به‌کارگیری شود. البته این نوع از کولر فضای بیشتری را نسبت به کولر گازی های پنجره ای و قابل حمل در بیرون از محیط به خود اختصاص می‌دهد.

راهنمای خرید کولر گازی اسپلیت یا دو تیکه

کولر گازی پرتابل

کولر گازی پرتابل (قابل حمل) بر خلاف کولر گازی اسپلیت از یک دستگاه تشکیل شده و قسمت بیرونی ندارد. این نوع کولر گازی با وجود اینکه از دیگر مدل های کولر گازی پر سروصدا تر است ولی می تواند گرمترین اتاق ها را به خوبی خنک کند.

راهنمای خرید کولر گازی قابل حمل یا پرتابل

کولر گازی پنجره ای

کولر گازی پنجره ای برای خنک کردن اتاق های کوچک طراحی شده است. در این مدل از کولر گازی تمامی قطعات از جمله کندانسور، اواپراتور، کمپرسور و کویل خنک کننده در یک جعبه قرار داده شده است.همچنین در کولر گازی پنجره ای هوای خنک از قسمت داخلی آن وارد و هوای گرم از قسمت خارجی آن به فضای بیرونی منتقل می شود.

راهنمای خرید کولر گازی پنجره ای

کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده معمولا نسبت به بقیه کولرهای گازی کاربرد متفاوتی دارد. این نوع کولر گازی بیشتر در مکان های عمومی مثل فروشگاه ها، مساجد، ترمینال ها و… استفاده می شوند.کسانی که امکان نصب کولر گازی پنجره ای و یا اسپلیت را در منزل خود ندارند نیز از این نوع کولر گازی استفاده می کنند.

راهنمای خرید کولر گازی ایستاده

چگونه یک کولر گازی مناسب انتخاب کنیم؟

اگر تابحال یک کولر گازی خرید باشید، احتمالا در جریان هستید که چقدر برندها و مدل های زیادی در بازار وجود دارد. این باعث می شود که انتخاب گزینه ای که برای شما بهتر است بسیار سخت شود.برای اینکه به شما در انتخاب کولر گازی مورد نظرتان کمک کنیم مطالب و نکات مهمی را گردآوری کرده ایم که هنگام انتخاب کولر گازی در نظر بگیرید و یک کولر گازی مناسب نیازتان خریداری کنید.

انتخاب کولر گازی بر اساس متراژ

برای افزایش بهره وری یکی از مهمترین معیارهای انتخاب کولر گازی متراژ اتاق یا خانه ای است که برای آن قصد خرید کولر گازی را دارید. هر کولر گازی قدرت خنک‌کنندگی (BTU) متفاوتی دارد که عددی بین 5000 تا 48000 می باشد. برای مثال برای خانه ای با متراژ  60 تا 80 متر کولر گازی با بی تی یو 30000 پیشنهاد می شود.

کولر گازی 24000 برای فضای تا 35 تا 50 مترمتر

متراژ: 35 تا 50 متر

BTU یا ظرفیت: 24000

کولر گازی 12000 برای فضای تا 12 تا 18 مترمتر

متراژ: 12 تا 18 متر

BTU یا ظرفیت: 12000

کولر گازی 24000 برای فضای 35 تا 50

متراژ: 6 تا 12 متر

BTU یا ظرفیت: 9000

البته دقت کنید که انتخاب BTU مناسب برای یک فضا به عوامل دیگری همچون  تعداد افرادی که در آن فضا حضور دارند، آب و هوای منطقه، آفتاب گیر بودن، تعداد بپنجره و … نیز بستگی دارد. مثلا اگر  فضای شما دارای سقف بلندتر از حد معمول است یا خیلی آفتاب گیر است، می توانید 10% BTU بیشتر در نظر بگیرید و یا مثلا اگر در یک منطقه گرمسیری زندگی می کنید، بهتر است 10 تا 20 درصد BTU بیشتر برای هر فضا در نظر بگیرید.

کولر گازی اسپلیت، پرتابل(قابل حمل)، پنجره ای یا ایستاده ؟

اولین قدم برای انتخاب یک کولر گازی این هست که تصمیم بگیریم چه نوع کولر گازی مورد نیازمان است. از خودتان این سوال را بپرسید: تفاوت کولر گازی و اسپلیت، پرتابل، پنجره ای و ایستاده چیست؟ چه موقعی در سال از آن استفاده می کنید؟ چه مقدار فضای خالی برای آن دارید؟چگونه می خواهید آنرا نصب کنید؟
برای مثال قبل از خرید کولر پنجره ای شما ابتدا باید نوع پنجره خود را در نظر بگیرید زیرا کولرهای گازی پنجره ای متفاوتی برای پنجره های مختلف ساخته شده است. برای کولر گازی پرتابل (قابل حمل) هم این را نظر بگیرید که باید دریچه ای وجود داشته باشد تا هوای گرم از آنجا خارج شود. همچنین باید فضای کافی برای این نوع کولر گازی وجود داشته باشد.
شما به احتمال زیاد با بدنه داخلی کولر گازی اسپلیت چنین مشکلی نخواهید داشت اما سیستم این نوع کولر گازی دو تیکه است که یک تیکه آن (بدنه خارجی) باید خارج از منزل قرار بگیرد.

تفاوت کولر گازی کم مصرف (اینورتر) و غیر اینورتر؟

اگر شما تصمیم گرفته اید که یک کولر گازی اسپلیت خریداری کنید باید بدانید که دو نوع کولر گازی اینورتر (کم مصرف) و غیر اینورتر وجود دارد و بهتر است از تفاوت بین کولر گازی اینورتر و معمولی مطلع باشید. اگر مصرف انرژی برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار است مطمئن شوید که کم مصرف ترین کولر گازی را می خرید. تکنولوژی اینورتر باعث کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه قبض هایتان می شود.
کولرهای کم‌مصرف نسل جدید دو تفاوت اصلی با کولرهای قدیمی دارند که با همین تفاوت توانسته‌اند مشکلات مصرف برق را تا حد قابل قبولی کم کنند.
گاز مصرفی در این کولرها بسیار سردتر از گازهای مصرفی کولرهای قدیمی می‌باشد. زیرا دمای جوشش گاز کولرهای اینورتر منفی ۵۲ درجه سانتی گراد است و این در حالی است که دمای جوشش گاز کولرهای قدیمی غیر اینورتر ۴۱ درجه سانتی‌گراد بوده که این تفاوت در سیستم های تهویه مطبوع بسیار قابل‌توجه و نقش مهمی در تولید سرما در بازه زمانی کمتر خواهد داشت.
ساختار کمپرسور یا همان قلب تپنده سیستم تهویه مطبوع یا کولر گازی های قدیمی همان‌طور که در بالا توضیح داده‌شده به نحوی است بعد از هم‌دما شدن محیط با دمایی که شما برای کولر گازی تنظیم کرده‌اید موتور یا کمپرسور کولر گازی کاملاً خاموش و منتظر خواهد ماند تا دوباره از طریق فرمان مادربرد به کار گیری شود که همین استارت مجدد باعث مصرف جریان بالایی از برق است.
اما در کولرهای اینورتر با توجه به کمپرسور و قطعات و مدارات فرمانی که در آن کار برده شده است سیستم به نوعی طراحی شده که کمپرسور هیچ‌گاه کاملاً از مدار خارج نمی‌شود تا برای روشن شدن دوباره جریان بالایی بخواهد بلکه دور حرکتی یا قدرت موتور به حدعقل خود خواهد رسید تا برای خنک کردن مجدد محیط نیاز به جریان بالایی برای استارت نباشد.

دمای کولر گازی کم مصرف(اینورتر)

معایب کولر گازی اینورتر

هزینه زیاد این کولر گازی نسبت به سیستم های قدیمی تر کولر گازی که این افزایش هزینه از ۲۰ تا ۴۰ درصد قابل تغییر است.
به دلیل اینکه تمامی برنامه های صادر شده در این سیستم کاملا دیجیتال است و توسط مادربرد مرکزی صادر میشود در صورت بروز هرگونه مشکل برای این برد به هیچ عنوان امکان راه اندازی این سیستم نیست.

انحصار خدمات و قطعات توسط شرکت تولید کننده که اگر از شرکتی که خدمات پس از فروش مناسبی در ایران ندارد خریداری شود امکان روبرور شدن با مشکل برای تامین قطعات زیاد است. برای تعمیر این کولر گازی نیاز به تعمیرکاران متخصص بوده که علاوه بر تجربه نیاز به دانش فنی بالایی نیز هست.

بهترین کولر گازی کم مصرف (اینورتر)

کولر گازی کم مصرف یا همان اینورتر به دلیل مصرف خیلی کم آن باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های شما می شود بنابراین برای انتخاب بهترین کولر گازی اینورتر حتما به موارد زیر توجه کنید :
سرمایش و گرمایش
اگر شما سیستم گرمایشی دیگری ندارید، می توانید از کولر گازی خود جهت گرم کردن هوا نیز استفاده کنید. کولر گازی های اسپیلت در سرمای زمستان خانه های شما را با هزینه کمتر نسبت به وسایل گرمایشی مانند بخاری گرم میکنند.
کنترل رطوبت؟
آب و هوا در منطقه شما چگونه است؟آیا در تابستان هوا خیلی گرم و مرطوب می شود؟ آیا در بخشی از سال هوا خیلی مرطوب و بارانی است؟با دقت به این سوالات جواب دهید و پاسخ خود را هنگام خرید کولر گازی به یاد داشته باشید. بعضی از کولرهای گازی برای کنترل رطوبت هوا بهتر هستند.
فضای اتاق
بعضی از کولرهای گازی بزرگتر و قدرتمندتر از بقیه هستند، با این حال این به معنای بهتر بودن آنها نیست. اگر اتاقی که در آن کولر گازی را قرار می دهید کوچک تر است بهتره یک کولر گازی با ظرفیت پایین تر انتخاب کنید. این کار باعث بهره وری بیشتر در جهت نگهداشتن درجه حرارت مناسب و کاستن رطوبت هوا به مقدار مورد نیاز خودتان می شود. جدای از کارآمدی بیشتر باعث کمتر مصرف شدن انرژی نیز می شود.

BTU چیست

BTU چیست و در کولر گازی چگونه محاسبه می شود ؟

بی تی یو(BTU) واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تاسیسات برودتی و حرارتی می باشد. در تعریف هر BTU میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر یک درجه از 60 درحه فارنهایت به 61 درجه فارنهایت برساند. واحد BTU در واقع استاندارد اندازه‌گیری قدرت سرمادهی در بریتانیا است ولی معمولا در معرفی کولرها از عنوان ‌کردن واحدش صرف‌نظر می‌کنیم و مثلا می‌گوییم یک کولر گازی 15000 یا 23000 می‌خواهیم.

انواع کمپرسور کولر گازی

کمپرسور قطعه ای از کولر گازی است که با فشرده کردن گاز آن باعث افزایش فشار گاز می شود. در حال حاضر 5 نوع کمپرسور در ساخت انواع کولر گازی استفاده می شوند که ما در این مقاله در رابطه با سه کمپرسوری که بیش از همه مورد استفاده قرار میگیرند توضیح می دهیم.

کمپرسور پیستونی

در این نوع کمپرسور از یک پیستون که داخل سیلندر است برای فشرده کردن مبرد استفاده می شود. ظرفیت کمپرسور پیستونی معمولا بین ۱6۰۰۰ تا ۳7۰۰۰ بی تی یو و یکی از مهمترین عیب های آنها تولید صدای زیاد است. به کمپرسور پیستونی ، کمپرسور رفت و برگشتی نیز میگویند.

کمپرسور روتاری

کمپرسور روتاری دارای مکانیزم جابجایی مثبت و از نوع چرخشی است. معمولا در جاهایی که حجم فشار و هوا بالاست از کمپرسور روتاری به جای پیستونی استفاده میشود.
کمپرسور روتاری را با ظرفیت های 6۰۰۰ تا ۳5۰۰۰ بی تی یو تولید میکنند. کمپرسور روتاری صدای کمتری تولید میکنند و مصرف بهینه تری دارند .

کمپرسور اسکرول

به کمپرسور اسکرول، مارپیچی نیز می گویند. حرکت مخالف دو مارپیچ داخلی سبب فشرده شدن گاز می شود.بدین صورت که یکی از مارپیچ ها ثابت و دیگری متحرک می باشد و حرکت حلزون متحرک سبب فشرده شدن گاز میشود.

بهترین کمپرسور کولر گازی؟

در بین کمپرسورهای کولر گازی کمپرسور اسکرول (scroll) بهترین نوع کمپرسور کولر گازی می باشد که بهترین عملکرد را نسبت به کمپرسورهای روتاری و پیستونی دارند ولی خیلی کمتر استفاده می شوند و کمپرسور روتاری جزو پرکاربردترین کمپرسورهای کولر گازی می باشد.

تفاوت بین کلاس های T1، T2 و  T3 کمپرسورهای کولر گازی

کلاس های T1، T2 و  T3  در واقع مربوط به شرایط آب و هوایی است که در کولر گازی، چیلر، و یا هیت پمپ کاربرد دارد. به طور کلی دامنه دمایی این کلاس ها به شرح زیر است:

T1: آب و هوای معتدل، کولر گازی/ چیلر: 18 تا 43 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 43 درجه سانتی گراد

T2: آب و هوای خنک، کولر گازی/ چیلر: 10 تا 35 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 35 درجه سانتی گراد

T3: آب و هوای گرم، کولر گازی/ چیلر: 21 تا 52 درجه سانتی گراد، هیت پمپ: 7- تا 51 درجه سانتی گراد

اگر می خواهید کولر گازی متناسب با نیازهای خود را انتخاب کنیدۀ، قبل از تصمیم نهایی حتما باید رده بندی کلاس های آب و هوایی T1 تا T3  کمپرسور را بررسی نمایید. سعی کنید حداکثر دمای منطقه زندگی خود را پیدا کنید. اگر در انتخاب بین دو کلاس مختلف آب و هوایی تردید دارید، بهتر است کلاس بالاتر را انتخاب نمایید.

بهترین مارک کولر گازی خارجی

هنگام ارزیابی برندهای مختلف کولر گازی چه خارجی و چه ایرانی، برای انتخاب بهترین کولر گازی متناسب با نیازهای خود، علاوه بر در نظر گرفتن شرایط محیطی که قرار است کولر خود را در آن نصب کنید، ویژگی هایی همچون بازدهی انرژی، کیفیت ساخت، قابلیط اطمینان، سهولت در استفاده و نگهداری، خدمات پس از فروش و گارانتی و البته قیمت نیز بسیار مهم هستند. بنابراین با توجه به این موضوع، تعدادی از بهترین مارک های کولر گازی موجود در بازار ایران را برای کمک به تصمیم گیری شما معرفی می کنیم. لازم به ذکر است که لیست بهترین مارک کولر گازی ما بر اساس مقایسه برندها از لحاظ فنی می باشد و ممکن است با نظرات مشتریان متفاوت باشد و فارغ از اینکه بهترین کولر گازی پنجره ای، بهترین کولر اسپلیت، بهترین کولر گازی پرتابل یا ایستاده چیست، به این معرفی کلی  بهترین برندهای کولر گازی در ایران می پردازیم.

راهنمای خرید کولر گازی اجنرال

کولر گازی اجنرال یکی از با سابقه ترین و پرفروش ترین برندهای تولیدکننده کولر گازی در جهان می باشد. آنها یکی از معدود تولیدکنندگان کولر گازی در جهان می باشند که فقط کولر گازی با کیفیت بالا تولید می کنند و کیفیت بالای کولر گازی اجنرال باعث شده این برند در هند و خاورمیانه نیز محبوب باشد و همچنین به پرفروش ترین برند کولر گازی در ایران تبدیل شود.

کولر گازی اجنرال اینورتر دمای اتاق را طوری تنظیم می کند که از 10 درجه کمتر نشود، بنابراین می توان مطمئن شد که اتاق در زمان خالی بودن زیاد سرد نمی شود و همچنین در مصرف برق نیز صرفه جویی می شود.

راهنمای خرید کولر گازی اجنرال

راهنمای خرید کولر گازی ال جی

ال جی برخلاف بسیاری از مارک های مهم، سیستم تهویه مطبوع مرکزی تولید نمی کند. در عوض بر ساخت و تولید یونیت های تهویه مطبوع کوچک مانند اسپلیت، کولر گازی پنجره ای، کولر قابل حمل و … تمرکز دارد. به طور کلی کولرهای ال جی با قیمت مناسب، کیفیت و قابلیت اعتماد بالا تولید می شوند. کولر های جدید ال جی با ویژگی ها و تکنولوژی های پیشرفته متفاوتی طراحی شده اند که بر کیفیت عملکرد و سهولت استفاده از آن ها کمک شایانی می کند. از جمله می توان به ویژگی های زیر اشاره کرد:

تکنولوژی DUAL Inverter: کمپرسور دابل اینورتر با فرکانس بالای چرخش باعث صرفه جویی بیشتر در انرژی و خنک کنندگی سریعتر نسبت به کمپرسورهای معمولی می شود.

 تصفیه هوا دوبل : سیستم تصفیه هوا یا فیلتراسیون به منظور ضبط ذرات گرد و غبار بیش از 10 میکرومتر و حذف آلرژن های موجود در هوا، مانند کنه های گرد و غبار ساخته شده است تا محیطی پاکتر و سالم تر فراهم آورد.

 تهویه هوا متغیر 4 در 1: میزان خنک کنندگی را برای استفاده بهینه از انرژی بدون هیچ گونه کاهش در کیفیت عملکرد خنک کنندگی تشخیص و تنظیم می کند.

Ocean Black Fin: محافظت بی نظیر در برابر گرد و غبار، دود و مواد شیمیایی موجود در محیط را ارائه می دهد و همچنین از خوردگی Fin یا باله و در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند که در عوض باعث خنک کنندگی بهتر و صرفه جویی در هزینه نیز می شود.

کنترل صدا: شما می توانید از طریق تلفن های هوشمند و اسپیکرهای AI مانند دستیار گوگل، هر زمان و هر کجا که بخواهید، بر کولر خود نظارت و آن را کنترل کنید.

تشخیص کمبود گاز: یک ویژگی بسیار عالی برای کمک به عیب یابی کولر گازی است. یکی از مهمترین دلایل خنک نکردن کولر گازی، کمبود گاز است و تشخیص کمبود گاز کولر یک کار تخصصی است که این وِیژگی کولرهای ال جی کار را بسیار راحت تر کرده است.

راهنمای خرید کولر گازی ال جی

راهنمای خرید کولر گازی سامسونگ

شرکت سامسونگ نیز همچون رقیب خود ال جی، در زمینه سیستم های تهویه مطبوع از شهرت خوبی برخوردار است. سامسونگ با طراحی های جدید و خلاقانه در زمینه کولر گازی سعی کرده است تا رضایت مشتریان خود را جلب کند. سامسونگ اولین شرکتی بود که توانست به طراحی مثلثی بدون باد یا wind-free دست یابد و از این طریق امکان سرمایش بدون پرتاب باد مستقیم را فراهم نمود. کنترل هوشمند، حالت خنک کنندگی سریع، فیلتر های فول HD، حالت خواب پیشرفته، صرفه جویی در مصرف انژی و بازدهی بالا  در کنار طراحی بسیار زیبا از جمله ویژگی های همه کولر گازی های پرقدرت سامسونگ هستند.

راهنمای خرید کولر گازی سامسونگ

راهنمای خرید کولر گازی گری

شرکت گری در سال 1989 تأسیس شد و به دلیل ترکیب خوب کیفیت، راندمان بالا، صرفه جویی در انرژی و هزینه، رشد فزاینده ای را تجربه کرده است. گری هم اکنون یکی از بزرگترین تولید کنندگان کولرهای گازی از جمله اسپلیت و هیت پمپ ها با کیفیت خیلی خوب است. از ویژگی های منحصر به فرد کولر گری می توان به فن 7 سرعته در یونیت داخلی اسپلیت گری، پرتاب باد 4 جهته  و … اشاره کرد. مدل های جدیدتر کولر گازی گری قابلیت کنترل با استفاده از نصب اپلیکیشن گری در دستگاه های هوشمند را نیز دارند. کولر گازی گری از جمله کولرهای مناسب برای شرایط آب و هوای گرمسیری است و در حال حاضر در مناطق گرمسیری ایران نیز پرطرفدار است.

راهنمای خرید کولر گازی گری

بهترین مارک کولر گازی ایرانی

خیلی از افرادی که قصد خرید کولر گازی را دارند، به دلایل متعددی تصمیم به خرید کولر گازی ایرانی می گیرند و برای پیدا کردن بهترین برند کولر گازی ایرانی شروع به پرس وجو می کنند. به همین علت ما نیز درباره راهنمای خرید کولر گازی ایرانی و اینکه بهترین مارک کولر گازی ایرانی چیست از کارشناسان متخصص و باتجربه خود تحقیق نمودیم و در ادامه تعدادی از برندهای خوب ایرانی تولید کننده کولر گازی را به شما معرفی می نماییم.

راهنمای خرید کولر گازی ایران رادیاتور

شرکت ایران رادیاتور سه دهه است که در زمینه تولید وسایل گرمایشی از جمله آبگرمکن و پکیج دیواری فعالیت موفق داشته است. این شرکت پس از سال ها تجربه، از سال 1390 اقدام به فعالیت در زمینه دستگاه های تهویه مطبوع همچون کولر گازی نموده است. کولر گازی ایران رادیاتور یکی از بهترین کولر گازی های ایرانی است که در تولید آن ها از کپرسور روتاری با BTU های 9000 تا 30000 استفاده شده است. بنابراین این کولرها مناسب مناطق با آب و هوای معتدل و خنک مانند شمال ایران هستند و برای مناطق گرمسیری پاسخ گو نمی باشند. کولر گازی ایران رادیاتور علاوه بر ظاهر زیبا و کیفیت بالا، به دلیل تولید داخلی بودن قیمتی مناسب داشته و از همه مهمتر گارانتی و خدمات پس از فروش کولر توسط شرکت ایران رادیاتور تضمین می شود. به این ترتیب دغدغه و نگرانی بابت تامین قطعات و خدمات پس از فروش کولر گازی ایران رادیاتور وجود نخواهد داشت.

راهنمای خرید کولر گازی اسنوا

کولر گازی اسنوا نیز یکی دیگر از برندهای خوب ایرانی است که برخلاف کولر گازی ایران رادیاتور که فقط از کمپرسور روتاری استفاده می کرد، از دو نوع کمپرسور پیستونی و روتاروی (معمولی و اینورتر) استفاده می کند. به این ترتیب هم کولر مناسب برای مناطق گرمسیری و هم مناسب مناطق معتدل را تولید می کند. کولر گازی های اسنوا با ظرفیت های 9000  تا 48000 BTU تولید می شوند بنابراین امکان انتخاب بسیار خوبی متناسب با متراژ فضای خود را دارید.

از دیگر ویژگی های کولر گازی اسنوا می توان استفاده از فیلتر های قابل شستشو مختلف برای تصفیه هوا، راندمان بالا، مصرف انرژی بهینه، تمیزکنندگی خودکار کمپرسور، قیمت مناسب، طراحی زیبا و گارنتی را نام برد.

راهنمای خرید کولر گازی ایساتیس

شرکت ایساتیس هم نزدیک به 20 سال است که در زمینه تولید انواع سیستم های گرمایشی مانند پکیج دیواری و همچنین سیستم های سرمایشی مانند کولر گازی فعالیت مستمر دارد. کولر گازی های ایساتیس مانند کولرهای اسنوا در دو مدل فقط سرمایش و سرمایشی-گرمایشی در ظرفیت های متنوع تولید می شوند و به این ترتیب قدرت انتخاب زیادی را به مشتری متناسب با نیاز خود می دهد. کولر گازی های ایساتیس نیز از تکنولوژی های روز دنیا عقب نمانده از ویژگی قابلیت برقراری ارتباط از طریق WiFi را فراهم آورده است. در کنار کیفیت بالا و مصرف انرژی مناسب، کمپرسورهای کولر گازی های ایساتیس از 5 سال گارانتی برخوردار هستند.

راهنمای خرید کولر گازی مهراصل

شرکت مهر اصل نیز یکی دیگر از تولید کنندگان ایرانی سیستم های تهویه مطبوع و کولر گازی است. از ویژگی های کولر گازی مهر اصل می توان به کمپرسور اینورتر، بهینه سازی مصرف انرژی، فیلترهای تصفیه هوا، پرتاب باد خوب،  قیمت مناسب، گارانتی و خدمات پس از فروش اشاره کرد.

بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر

بسیاری از افرادی که در مناطق گرمسیر مانند خوزستان زندگی می کنند، از متخصصین ما سوالاتی در خصوص انتخاب بهترین کولر برای خوزستان یا بهترین مارک کولر دوتیکه برای خوزستان یا مشخصات لازم برای خرید کولر گازی در یک منطقه گرمسیری را می پرسند. توجه کنید که برای انتخاب بهترین کولر گازی برای مناطق گرمسیر همچون خوزستان، بندر عباس، سیستان و بلوچستان و … باید دو فکتور خیلی مهم را در نظر بگیرید. اولا، کولری را انتخاب کنید که حتما کمپرسور آن در کلاس T3 آب و هوایی رده بندی شده باشد، چرا که کولرهای T3 در دماهای بالای 50 درجه نیز جواب می دهند و به خوبی محیط را خنک می کنند. ثانیا، بهترین نوع کمپرسور برای مناطق گرمسیری هم کمپرسور اسکرول و پیستونی است.

دقت کنید که علاوه بر مواردی که گفته شد، با توجه به اندازه فضایی که قصد خرید کولر برای آن را دارید، کولری با ظرفیت مناسب را انتخاب کنید. در حال حاضر برندهایی مانند کولر گازی گری، اجنرال، میتسوبیشی، تراست، جنرال در صورتی که فاکتورهای مناطق گرمسیری را داشته باشند، برندهای مناسبی هستند.

بهترین کولر گازی برای شمال ایران

با توجه به شرایط آب و هوایی معتدل و مرطوب، کولر گازی مناسب برای شمال ایران، کولری است که از کلاس آب و هوایی T1 باشد چراکه مانند مناطق گرمسیری هوا آنقدر گرم نمی شود که کولر نیاز به تحمل دمای خیلی زیاد داشته باشد و عمدتا رطوبت و شرجی شدن هوا در فصل تابستان آزار دهنده می شود. همچنین با توجه به میزان گرمای استان های شمالی، کمپرسورهای روتاری برای این مناطق جوابگو خواهد بود.

بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد